ZAJĄCIA DLA KOBIET „AKTYWNA CIĄŻA”

Już od 23 stycznia w naszym klubie każda przyszła mama będzie mogła uczestniczyć z zajęć „AKTYWNA CIĄŻA”, prowadzonych przez Darię Cieślikiewicz, wielokrotną medalistkę i finalistkę zawodów Crossfit w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Reprezentująca nasz kraj na prestiżowych zawodach sankcjonowanych, gdzie nagrodą są kwalifikacje do „The Crossfit Games”, mistrzostw świata. Aktualnie mama Oskara, pomagająca dbać o zdrowe nawyki ruchowe przyszłych i obecnych mam.

 

DogField: Posiadasz duże doświadczenie jako zawodniczka Crossfit, w prowadzeniu treningów grupowych oraz indywidualnych. Skąd natomiast pojawiło się u Ciebie zainteresowanie treningami dla kobiet w ciąży?

D.C.: Inspiracją do poszerzania wiedzy o treningu kobiet w ciąży i po porodzie stałam się ja sama, w momencie kiedy dowiedziałam się o swojej ciąży. Dla bezpieczeństwa treningu zdecydowałam się na pierwszy kurs. To popchnęło mnie dalej, żeby wiedzieć jak najwiecej o fizjologii i zmianach jakie zachodzą w kobiecym ciele podczas ciąży i w trakcie połogu. Zapragnęłam pomóc jak największej grupie kobiet w tym niesamowitym czasie zadbać o ich zdrowy przebieg ciąży, o ich ciało, prawidłowy rozwój maluszka, świadomy poród i szybką rekonwalescencję.

 
DogField : Jaki wpływ ma aktywność fizyczna na przebieg ciąży? Czy istnieją jakieś przeciwskazania?
D.C. : Mogłabym godzinami wymieniać zalety treningu podczas ciąży, najważniejszymi jednak w mojej ocenie są przede wszystkim:

– Pozytywny wpływ na układ krążeniowo-oddechowy, lepszy przepływ krwi, zwiększenie jej objętości, wzrost  wentylacji pęcherzykowej oraz wymiany gazowej.
– Zapobieganie cukrzycy ciążowej.
– Większa świadomość ciała, która przyczynia się do lżejszego porodu i szybszej rekonwalescencji.
– Lepsza regulacja metabolizmu, co za tym idzie kontrola wagi, ochrona przed otyłością ciążową, wybieranie zdrowszych nawyków.
– Poprawa postury ciała, która drastycznie ulega zmianie.
– Zapobieganie bólom pleców, stóp, uczuciu „ociężałości”, zmęczenia.
– Lepsze radzenie sobie z nudnościami.
– Obniżenie poziomu kortyzolu i łatwiejsze radzenie sobie ze stresem.
– Zdecydowana poprawa samopoczucia, które udziela się również Maluszkowi!
Zanim jednak podejmiemy się aktywności musimy mieć pewność, że nasza ciąża przebiega w sposób fizjologiczny oraz nasz lekarz prowadzący nie widzi przeciwskazań do ruchu.

 

DogField: Od którego tygodnia ciąży można uczestniczyć w tego typu zajęciach?

 

D.C. : Każdy trening jesteśmy w stanie dopasować do wszystkich trzech trymestrów ciąży, więc każdy moment jest dobry, żeby dołączyć. Oczywiście pod warunkiem fizjologicznej ciąży oraz zielonego światła
od lekarza prowadzącego.
 

DogField: Czy mogłabyś zdradzić nieco więcej informacji na temat zajęć „AKTYWNA CIĄŻA”?

 

D.C.: Zajęcia mają przede wszystkim na celu zwiększenie świadomości przyszłych mam jak powinny zadbać o swoje ciało podczas ciąży, jak i połogu. Trening ma przygotować przyszłą mamę do wyzwania jakim jest poród, ale i również macierzyństwo. Ma zadbać o prawidłową postawę, wzmocnić ciało, nauczyć prawidłowych technik oddechowych, jak i relaksacyjnych, ale przede wszystkim ma zapobiegać dolegliwościom jakie towarzyszą podczas ciąży oraz zmniejszyć ryzyko powikłań.

Adres
Jana Długosza 59-75, Wrocław
Telefon
519 399 931
Godziny pracy
pon-pt 7:00-8:00 & 16:30-21:00
sob 11-12